windoordecor
windoordecor
×
 x 

0 products

نرده شیشه ای-جانپناه شیشه ای-جان پناهشیشه ای

حمام شیشه ای- حمام کابین دوشی- یراق حمام شیشه ای

فلز استیل چیست ؟

استنلس استیل در اصل الیاژی از اهن میباشد که بنا بر ایجاد تغییراتی در کربن موجود در ان  به انواع مختلفی دسته بندی میشود . در این مقاله مجموعه مهندسی ویندوردکور  به توضیحی مختصر و مفید در مورد این فلز پر مصرف میپردازد

تاریخچه : 

اختراع فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل در پی اکتشافات مختلفی اتفاق افتاد نخستین واقع توسط لویی نیکلاس و وکلین در اکادمی فرانسه در سال 1789 اتفاق افتاد.در اوایل دهه 1800 دانشمندان دیگری مقاومت الیاژهای اهن - کروم را در برابر عوامل اکسید کننده مشاهده کردند.

فلز اهن چیست :

اهن یا نماد شیمیایی fe به لاتین :ferium نام یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی 26 و چگالی 7874 کیلوگرم بر متر مکعب است .اهن یک فلز است که در نخستین دوره فلزهای واسطه جای دارد اهن از دیدگاه جرم بزرگترین عنصر سازنده کره زمین است که در نخستین دوره فلزهای واسطه جای دارد. اهن از دیدگاه جرم ,  بزرگترین عنصر سازنده کره زمین است . اهن اصلی ترین عنصر سازنده هسته بیرونی و درونی زمین و چهارمین عنصر متداول در پوسته زمین است. فراوانی اهن به دلیل همجوشی هسته ای در ستاره هاست. اهن اخرین عنصری است که با ازادسازی انرژی  پیش از فروپاشی انفجاری ان ستاره به صورت یک نواختی یا ابر  نواختر و پراکندن اهن در فضا ایجاد میشود.

رنگ کوره ای

رنگ کوره ای چیست ؟

رنگ کوره ای و یا الکترو استاتیک یک نوع رنگ صنعتی بوده که در نوع رنگ کوره ای و  پودری  و مایع تولیدمی شود  و برای رنگ امیزی سطح فلزی  کاربرد زیادی دارند. میتوان این گونه کفت  که رنگهای فیلم پودری الکترواستاتیک بهترین نوع از رنگهای صنعتی هستند و برای سلامت کارگران و محیط زیست خطرات بسیار کمی دارند. این رنگ امیزی پیچیدگی زیادی با رنگ امیزی های دیگر نداردبرای رنگ امیزی در نوع پودری بعد از پاشش پودر نیاز به یک کوره برای خشک کردن رنگ داریم  این نوع رنگ امیزی از کیفیت و دوام بسیار بالاتری برخوردار است و به دلیل همین امر موارد استفاده بسیاری را دارا میباشد. 

 کاربردهای رنگ کوره ای :

ابکاری به روش انادایز چیست ؟

فلز الومینیوم  بعد از اینکه در مجاورت هوا قرار گرفت به سرعت اکسید شده و تغییر رنگ میدهد لذا برای اینکه الومینیوم رنگ خود را از دست ندهد و ظاهر بهتری پیدا کند باید در معرض یکسری تغییرات قرار گیرد.فرایند انادایز و فرایند پی وی دی PVD مجموعه فرایندهایی هستند که از اهمیت بالای رنگ کاری برخوردار هستند که با استفاده از این روشها که در ادامه این مقاله به ان میپردازیم  ,  میتوان رنگ بسیار با کیفیت و ماندگاری را بر روی فلز المینیوم ایجاد کرد .در این مقاله مجموعه مهندسی windoordecor به توضیحی مختصر و کاربردی در مورد فرایند انادایز میپردازد .

 

پی وی دی ( PVD ) چیست ؟

ابکاری فلزات و یراق الات شیشه سکوریت  در گذشته چندان بسیار متنوع نبود و صرفا کارکرد و کیفیت الیاژ مورد استفاده در درجه اول اولویتها قرار داشت  اما باگذشت دورانها و پیشرفت تکنولوژی و ادغام صنایع با یکدیگر  زیبایی یراق الات و فلزات هم دارای اهمیتی بالاگردید . به طوری که امروزه با نامهای جدیدی در رنگ رزی فلزات از قبیل پی وی دی (PVD) انادایز و غیره مواجه هستیم. لذا در این مقاله مجموعه مهندسی windoordecor به توضیحی کوتاه و کاربردی در مورد یک روش ابکاری نوین و با کیفیت در زمینه فلزات و یراق الات می پردازد. به عبارت ساده تر فرایند پی وی دی فلزات به مجموعه ای از فرایندهای فیزیکی اطلاق میشود که با استفاده از فاز بخار برای اعمال رنگ بر روی فلزات انجام میشود

شیشه سند بلاست چیست ؟

 این نوع شیشه که اصولا بانام اصلی خود یعنی ساتینا شناخته میشود به نوعی خاص از شیشه گفته میشود که طی فرایندی در کارخانه توسط موادشیمیائی و طی فرایندی مکانیکی سیلیسیوم زدائی میشود. در طی این فرایند یک سمت شیشه دارای خوردگیهایی میشود که وجود این خوردگیها باعث ایجاد سفیدی و ماتی و زبری خاصی در یک سمت شیشه شده که این خوردگیها چون بسیار ریز و یکنواخت هستند باعث میشوند که یک سمت شیشه به شکل مات دیده شود.این موضوع این نوع شیشه که اصولا بانام اصلی خود یعنی ساتینا شناخته میشود به نوعی خاص از شیشه گفته میشود که طی فرایندی در کارخانه توسط موادشیمیائی و طی فرایندی مکانیکی hhhhh

شیشه ساتینا چیست ؟

این نوع شیشه که اصولا با نام اصلی خود یعنی ساتینا شناخته میشوند به نوعی خاص از  انواع شیشه گفته میشوند که طی فرایندی در کارخانه توسط مواد شیشمیائی و طی فرایندی مکانیکی سیلیسیوم زدائی میشود . در طی این فرایند یک سمت شیشه دارای خوردگیهائی می شود که وجود این خوردگیها باعث ایجاد سفیدی و ماتی و زبری در یک سمت شیشه شده که این خوردگی ها چون بسیار ریز و یکنواخت و یکدست هستند باعث میشوند که یک سمت شیشه به شکل مات دیده شوند. این موضوع در مورد شیشه های ساتینا باعث شده که امروزه از این نوع شیشه در مکانهایی که احتیاج به حفظ حریم خصوصی دارند به کاربرده میشوند. در فرایند تولید شیشه های ساتینا از اسید فلودریک استفاده میشود.

شیشه لاکوبل چیست ؟

 

 قبل از اینکه بخواهیم به توضیح در مورد شیشه های لاکوبل بپردازیم لازم است که مقالات مرتبط با شیشه - شیشه سکوریت - را مطالعه بفرمایید . شیشه های لاکوبل نوعی خاص از شیشه های طرح دار میباشند که هم به صورت خام و هم به صورت شیشه سکوریت قابل تهیه  میباشند. که از یک رو به صورت شیشه های طبیعی و ساده میباشند و از طرف دیگ با توجه به نیاز مشتری رنگ میشوند. شیشه های لاکوبل با ظاهری منحصر به فرد یک گزینه عالی برای دکوراسیون داخلی - حمام های شیشه ای - دربهای سرویس ها - اتاق کنفرانس - جان پناه شیشه ای - حفاظ شیشه ای کنار اسانسور و غیره میباشند.

شیشه دوجداره چیست ؟

.پنجره عایق به پنجره هایی گفته میشود که معمولا با نام پنجره دوجداره یا پنجره سه جداره شناخته میشوند. این قبیل پنجره ها , عایق بسیار مناسبی در برابر صدا و گرما میباشد و با استفاده از شیشه هایی که از قابلیت کاهش اثرات مضر نورخورشید برخوردار هستند می توان قابلیت این شیشه ها را افزایش داد. شیشه های دوجدار بنا بر نیاز با ضخامت و لایه های متفاوتی ساخته میشوند و با تلفیق ضخامت شیشه ها و رنگهای شیشه ها می توان کیفیت و رنگ انها را تغییر داد. به عنوان مثال  از یک طرف شیشه شش میل استفاده کرد و از طرف دیگر شیشه با ضخامت چهار میل , شیشه های دویا چند جداره اصولا به عنوان عایقی در برابر صوت - اتاقهای کنفرانس - پنجره منازل -بالکن های شیشه ای و به عنوان .پوششی برای کنار استخرها سالنها می باشد.

شیشه لمینت چیست ؟

شیشه لمینت نوعی خاص از شیشه می باشد که در سالهای اخیر توانسته جایگاه مناسبی برای خود در بین صنعت شیشه پیدا کند. در اصل شیشه های لمینت نوعی از شیشه های امنیتی میباشند که پس از شکسته شدن تکه هی ان به هم چسبیده و از هم جدا نمیشوند. در این مقاله مجموعه مهندسی windoordecor  به توضیح جامعی از ان میپردازد اما قبل از تعریف شیشه لازم است که مقاله مربوط به شیشه و شیشه سکوریت را مطالعه کنیم.همانطور که گفته شد شیشه لمینت نوعی خاص از شیشه می باشد که با توجه کاربردهای مختلف و با سفارشات و اندازه ها و نوع های مختلف شیشه تولید میشود. فرایند تولید شیشه لمینت به این شکل است که پس از استخراج سیلیس و تولید شیشه بنا به درخواست و یا نیاز  , نوع شیشه سکوریت یا خام و رنگ شیشه ساده یا رنگی و ضخامت ان یعنی از 2میل به بالا فرایند تولید شیشه شروع میشود.

استپ(سرعت گیر)چیست ؟

 

جک ارام بند ,  استپ , فنر ارام بند , همه اینها نامهایی هستند که به ارامبند های دربهای شیشه سکوریت نسبت داده میشوند.  ارام بندها وسیله ای هستند مکانیکی که به دربها و یا چهار چوب دربها و یا به زمین متصل میشوند تا پس از باز شدن دربهای شیشه سکوریت به بسته شدن تدریجی و ارام انها کمک کند و همچنین با استفاده از مکانیزم موجود در انها در هنگام باز و یا بسته شدن  از وزن دربها کاسته شود .این امر (منظور مکانیزم )به دلایل مختلفی اتفاق می افتد در بسیاری از ارامبندها این امر به دلیل وجود فنر داخل انها اتفاق می افتد  - در نوعی دیگر از ارامبندها مکانیزم داخل انها به نحوی طراحی شده است که برای دست یابی به این ام از وجود سیلند و روغن هیدرولیک بهره میبرند و در نوعی

شیشه سکوریت چیست  ؟

در این مقاله مجموعه مهندسی windoordecor   در تلاش برای پاسخ به این پرسش که شیشه سکوریت چیست میباشد و همچنین سعی بر این میباشد که به مجموعه سوالات زیر به شکلی هرچند مختصر مفید و کاربردی پاسخ داده شود

  1. شیشه نشکن چیست ؟
  2. شیشه چگونه تولید میشود؟
  3. تاریخچه تولید شیشه      
  4.  مزایا و معایب شیشه نشکن چیست؟
  5. تعریف شیشه
  6. انواع شیشه
  7. انواع شیشه نشکن چیست؟

فلز سرب چیست ؟

 

سرب فلزی است شیمیائی که در جدول تناوبی با نشان pb  و عدد اتمی  82  . سرب عنصری سنگین و انعطاف پذیر و چکش خوار است. که دارای رنگ خاکستری می باشد. هنگامیکه تازه تراشیده شده باشد  سفید مایل به ابی است اما در معرض هوا که قرار گیرد به رنگ خاکستری تیره تبدیل میشود. سرب کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف مانند اتومبیل سازی , باطری سازی , سازه های ساختمانی ,  صنایع یراق شیشه سکوریت ,  دکوراسیون داخلی و نظامی میباشد. سرب سنگین تر عنصر پایدار است این فلز دارای خاصیت رسانای الکتریکی پایدار است.

 

فلز الومینوم چیست ؟

در این مقاله مجموعه مهندسی windoordecor با کمک همکاران خود و با استفاده از منابع موجود در این زمینه اقدام به جمع اوری و تهیه این مقاله تحت عنوان المومینیوم چیست ؟ نموده اند . ما در این مقاله سعی در پاسخ به بسیاری از سوالات دوستان خود داریم , و هدف از جمع اوری این مطالب این است که بگوییم چرا در ساخت و طراحی و استفاده از بسیاری اتصالات خود مانند پاسال - دستگیره های تک سوراخ و بسیاری از قطعات مورد نیاز از الیاژ المینیوم استفاده میکنیم و با مطالعه مقالاتی مانند- استیل چیست ؟ ,  الیاژ الومینیوم چیست ؟ , الیاژ زینک چیست ؟ میتوان پی برد که چرا در بسیاری از پروژه های خود مجبوریم از الیاژهای دیگری استفاده نماییم.

فلز روی zinc چیست ؟

در این مقاله مجموعه مهندسی ویندوردکور به توضیح در موردفلز روی zinc میپردازد که  یکی از پر کاربرد ترین الیاژها در دنیا و همچنین پرمصرف ترین الیاژ در مجموعه فعالیتهای شیشه های ساختمانی دکوراسیون داخلی جان پناه شیشه ای و غیره میپردازد.و با مطالعه این مقاله به اهمیت این روی zinc الیاژ پر مصرف پی میبریم.

 

تاریخچه فلز روی :

الیاژهایی که روی در انها قرار میگیرد از قرنها پیش استفاده میشده است و در تحقیقات و حفاری های باستانی که در فلسطین انجام شده است کالاهای برنجی با قدمت 1000 تا 1400 سال پیش یافت شده اند.

nardehesill

با ما در ارتباط باشید...  

شما با کلیک بر روی تصاویر  به مجموعه ای از فعالیتهای انجام شده توسط مجموعه مهندسی ویندورز منتقل میشین که مشتریان  ما با رضایت از کارها  این تصاویر را برای  مجموعه مهندسی ویندورز ارسال کردن

 اگر پروژه ای را در ذهن داشته باشیدشما میتوانید با ما تماس بگیرید ، همکاران ما میتوانند درباره هرگونه سؤال فنی در زمینه دکوراسیون داخلی , درب اسلایدی بالکانی , یراق شیشه سکوریت , حمام کابین دوش شیشه ای , نرده شیشه ای و غیره.. به شما کمک کنند

 جام بالکنی

OUR BRANDS

Use VirtueMart Manufacturer module as your brands slider

ارتباط با ما

 

برای ارتباط با مجموعه مهندسی ویندوردکور windoordecor

میتوانید با شماره تلفنهای 02155812759 , 02155166104 , 09121541194 و

یا به ادرس تهران خیابان خیام جنوبی نبش خیابان هرندی پلاک 195

مراجعه بفرمایید

درباره ما

 

مجموعه مهندسی و بازرگانی ویندوردکور windoordecor

به ادرس اینترنتی  windoordecor.ir  با مدیریت مهندس محمدرضا

شیرمحمدی و با بیش از یک دهه سابقه در زمینه یراق الات سکوریت و

 با حضور در بیش از صدها پروژه اجرایی اماده همکاری با سازمانها و اشخاص

میباشد.. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارها و محصولات ما , به بخش

ارتباط با ما مراجعه بفرمایید

 


TOP

Save 30

This is header-right module position. Use it for your special offers for example

Find Out More

SUMMER SALE